• Muzejní noc
  • Skanzen
  • Pod husitskou korouhví
  • Tři králové - legendy protinacistického dboje

Stará škola: historie Kolína a jeho osobnosti

Výklad vhodným způsobem doplňuje výuku dějepisu - přináší základní informace o dějinách města Kolína a jeho slavných osobnostech. Regionální události zasazuje do historického kontextu s národními dějinami, zároveň přináší kritický pohled na historii, která se žáků nejvíce dotýká - historii místa, v němž žijí, místa jejich skutečných předků.

Témata: založení města Kolína, stěžejní události kolínských dějin, osobnosti s městem spjaté (Jakub Krčín z Jelčan, Josef Lynkeus Popper, Jean Gaspar Deburau, František Kmoch, Gustav Frištenský, Josef Sudek, Václav Morávek)

Místo: Bartolomějské návrší, Stará škola (pokladna - muzeum Brandlova 27)

Cílová skupina: ZŠ, SŠ (lze uzpůsobit dle věku žáků či požadavku pedagogů)

Počet dětí: jedna třída (max. 30 žáků)

Celková doba realizace: 50 minut

• I. stupeň: Člověk a jeho svět - Místo kde žijeme, Lidé a čas
  • II. stupeň, SŠ: Člověk a společnost, Dějepis - Křesťanství a středověka Evropa, dějiny regionu

Program je třeba objednat nejméně 3 dny dopředu.

e-mail: bohackova@muzeumkolin.cz,mob.: 702 007 638

Pod praporem Special Forces

Srdečně zveme na přednášku do Památníku tří odbojů na Mašínově statku v Lošanech v sobotu 1. června od 14 hodin. Tématem přednášky Jaroslava Čvančary bude služba bratrů Mašínových v ozbrojených službách USA.
(13.5.2024)

Edukační programy k výstavě Rudolf Mazuch a Jan Čárt aktuálně v nabídce

více - Edukační programy k výstavě Rudolf Mazuch a Jan Čárt aktuálně v nabídce
Vzdělávací programy pro děti mateřských a základních škol je možné objednávat u galerijní lektorky Zdeňky Šimůnkové.
(13.5.2024)

Kolín - moc a sláva královského města

více - Kolín - moc a sláva královského města
Lektorský program Kolín - moc a sláva královského města, který doprovází stálou expozici kolínského muzea, se těší zájmu učitelů i žáků. Druhá část programu je volitelná, součástí jsou dílny historické paleografie a metrologie.
(30.4.2024)