• Prázdniny v muzeu
  • Památník v Lošanech

Kostel v našem městě: gotiky chlouba

Program seznamuje žáky s významnou kolínskou památkou - kostelem sv. Bartoloměje, jeho minulostí i současností. Formou přizpůsobenou jejich věku, a s plným respektem k vyznání všech žáků a náboženské neutralitě školy, se děti seznámí s některými křesťanskými tradicemi, prostřednictvím zážitkových aktivit probádají prostor kostela a naleznou v něm stopy minulých generací. Zároveň jsou vedeni k zamyšlení nad hodnotami, které jsou obecně přijímány jako dobré a potřebné pro jedince a společnost.

• seznámení s kostelem jako místem spojeným s životem minulých generací i současné společnosti
  • seznámení s důležitou historickou památkou
  • porozumění vlastnímu kulturnímu zakotvení

Dílčí cíle:
žák

• objevuje minulost i současnost
  • pozoruje a porovnává ranou a vrcholnou gotiku
  • zkoumá prostor a zkouší, k čemu slouží
  • přemýšlí nad hodnotami, které jsou v našem životě důležité

• Člověk a jeho svět
  • Člověk a společnost
  • Umění a kultura
  • Etická výchova

Cílová skupina: žáci 4. - 9. tř. ZŠ, SŠ

Celková doba realizace: 75 - 90 minut

Místo: kostel sv. Bartoloměje
vstupenky lze zakoupit na pokladně muzea, Brandlova 27 (proti kostelu)

Program je určen pro předem objednané skupiny. Lze ho upravovat dle přání a požadavku pedagoga.

e-mail: bohackova@muzeumkolin.cz, mob.: 702 007 638

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Muzejní prázdninová setkání pro rodiny s dětmi

více - Muzejní prázdninová setkání pro rodiny s dětmi
Během léta je v Červinkovském domě kolínského muzea výstava významných kolínských výtvarníků Rudolfa Mazucha a Jana Čarta. Ve dnech 10. července a 4. srpna zveme na výtvarná setkání určená dětema a jejich (pra)rodičům.
(1.7.2024)

Koloniál pana Bajzy

více - Koloniál pana Bajzy
Zveme Vás a Vaše děti na komponovaný program u příležitosti 30. výročí natočení seriálu "Bylo nás pět", který se koná v Kouřimi v sobotu 22. června.
(17.6.2024)

Muzejní noc v Kolíně se vydařila

více - Muzejní noc v Kolíně se vydařila
Muzejní noc 2024 je za námi a věříme, že se návštěvníkům v muzeu líbilo. Hra pro děti "Muzejníkem snadno a rychle" seznamovala s jednotlivými muzejními profesemi. Letos byli na výběr archeolog, historik, historik umění, knihovník, průvodce a zoolog. V závěrečné anketě se pak malí soutěžící mohli vyjádřit, čím by chtěli být.
(4.6.2024)