• Prázdniny v muzeu
  • Památník v Lošanech

Bitva u Kolína 1757 - válečnictví habsburské monarchie v pol. 18. stol.

Výchozím bodem teoretické části programu je výklad, ikonografické, textové a filmové ukázky s následnou diskuzí, která by měla vést k aktivaci kritického myšlení, vyjadřovacích a komunikačních dovedností, formování vlastních postojů a názorů, uvažování nad souvislostmi.

Praktická interaktivní část spočívá v práci s replikami předmětů, obrazovým materiálem a pracovními listy. Důležitou složkou programu je prezentace replik palných a chladných zbraní (s důrazem na bezpečnost provozu) a replik částí rakouské vojenské uniformy.

• seznámení se základními reáliemi bitvy u Kolína
  • seznámení s válečnictvím a každodenním životem vojáků v kontextu vlády Marie Terezie
  • utváření vztahu k regionu pomocí příběhů

• Člověk a společnost
  • Člověk a jeho svět

Cílová skupina:

• žáci 5. - 9. tříd ZŠ a odpovídajících ročníků gymnázií
  • studenti SŠ

Místo:
Veigertovský dům, Karlovo náměstí 8

Celková doba realizace: 75 - 90 minut

Počet dětí: jedna třída (optimální počet 20 dětí)

Program je třeba objednat nejméně sedm dní dopředu!

e-mail: bohackova@muzeumkolin.cz, mob.: 702 007 638

Muzejní prázdninová setkání pro rodiny s dětmi

více - Muzejní prázdninová setkání pro rodiny s dětmi
Během léta je v Červinkovském domě kolínského muzea výstava významných kolínských výtvarníků Rudolfa Mazucha a Jana Čarta. Ve dnech 10. července a 4. srpna zveme na výtvarná setkání určená dětema a jejich (pra)rodičům.
(1.7.2024)

Koloniál pana Bajzy

více - Koloniál pana Bajzy
Zveme Vás a Vaše děti na komponovaný program u příležitosti 30. výročí natočení seriálu "Bylo nás pět", který se koná v Kouřimi v sobotu 22. června.
(17.6.2024)

Muzejní noc v Kolíně se vydařila

více - Muzejní noc v Kolíně se vydařila
Muzejní noc 2024 je za námi a věříme, že se návštěvníkům v muzeu líbilo. Hra pro děti "Muzejníkem snadno a rychle" seznamovala s jednotlivými muzejními profesemi. Letos byli na výběr archeolog, historik, historik umění, knihovník, průvodce a zoolog. V závěrečné anketě se pak malí soutěžící mohli vyjádřit, čím by chtěli být.
(4.6.2024)