• Prázdniny v muzeu
  • Památník v Lošanech

Dotek historie: procházka Bartlomějským areálem

Projdeme se po areálu Bartolomějského návrší, seznámíme se s jednotlivými architektonickými skvosty, prohlédneme si dochovaný fortifikační systém a poslechneme si dávné příběhy spojené s historií tohoto místa. Interativní prohlídka doplněná o pracovní listy otevře několik kapitol regionálních dějin.

• I. stupeň: Člověk a jeho svět - Místo, kde žijeme , Lidé a čas
  • II. stupeň, SŠ: Člověk a společnost, Dějepis - Křesťanství a středověká Evropa
  • Dějiny regionu

Klíčová slova:
Bartolomějské návrší, významné historické památky města, městské opevnění, kostnice

Začátek prohlídky: Červinkovský dům, Brandlova 27, Kolín

Cílová skupina: ZŠ, SŠ (prohlídku lze upravit pro různé věkové skupiny)

Časová dotace: 40 minut

Program je určen předem objednaným skupinám.

Muzejní prázdninová setkání pro rodiny s dětmi

více - Muzejní prázdninová setkání pro rodiny s dětmi
Během léta je v Červinkovském domě kolínského muzea výstava významných kolínských výtvarníků Rudolfa Mazucha a Jana Čarta. Ve dnech 10. července a 4. srpna zveme na výtvarná setkání určená dětema a jejich (pra)rodičům.
(1.7.2024)

Koloniál pana Bajzy

více - Koloniál pana Bajzy
Zveme Vás a Vaše děti na komponovaný program u příležitosti 30. výročí natočení seriálu "Bylo nás pět", který se koná v Kouřimi v sobotu 22. června.
(17.6.2024)

Muzejní noc v Kolíně se vydařila

více - Muzejní noc v Kolíně se vydařila
Muzejní noc 2024 je za námi a věříme, že se návštěvníkům v muzeu líbilo. Hra pro děti "Muzejníkem snadno a rychle" seznamovala s jednotlivými muzejními profesemi. Letos byli na výběr archeolog, historik, historik umění, knihovník, průvodce a zoolog. V závěrečné anketě se pak malí soutěžící mohli vyjádřit, čím by chtěli být.
(4.6.2024)