Muzeum KolínMuzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínPamátník tří odbojů
  • Rudolf Mazucha a jan Čart
  • Kolín - moc a sláva královskéo města
  • Skanzen
  • Pod husitskou korouhví
  • Život hmyzí nám není cizí
  • Tři králové - legendy protinacistického dboje

Exkurze

Procházka historickým centrem města Kolína

II. st. ZŠ, SŠ

Královské město Kolín má zajímavou historii, ve které se odrážejí a v lokálních poměrech rezonují události  národních dějin. Rozmanitost kolínského historického dědictví vedla k myšlence představit město na základě několika prohlídkových tras. Procházka s odborným průvodcem poskytne dostatek kvalitních informací a nadchne k poznávání krás a neobyčejně bohatého historického odkazu našich předků.

Procházky jsou určeny skupinám dětí základních a středních škol. V souvislosti s věkem a znalostí žáků či studentů jsou vhodně doplněny interaktivními prvky a jednoduchými herními úkoly. Více ...

Historické centrum města Kolína

Dotek historie: procházka Bartolomějským areálem

ZŠ, SŠ

Objevte poklad v srdci Kolína. Významný stavitel Petr Parléř obohatil město o jedno z nejoriginálnějších děl gotické architektury lucemburského období. Není to ale jen chrám sv. Bartoloměje, který stojí za pozornost.

Komentovaná procházka unikátním uceleným zákoutím v centru města seznámí s řadou historicky významných prvků jak v prostoru bývalého městského hřbitova, tak u městských hradeb. Kromě představení jednotlivých památek a prohlídky dochované části fortifikačního systému je součástí programu i návštěva nově otevřené barokní kostnice. Více ...

Bartolomějské návrší, městské opěvnění a kostnice

Muzeum dětem

Motto: Dejme dětem do rukou nástroj kultury! :-)

Sledujte nás také na facebooku:

facebook_logo


aktuality

Koloniál pana Bajzy

více - Koloniál pana Bajzy
Zveme Vás a Vaše děti na komponovaný program u příležitosti 30. výročí natočení seriálu "Bylo nás pět", který se koná v Kouřimi v sobotu 22. června.
(17.6.2024)

Muzejní noc v Kolíně se vydařila

více - Muzejní noc v Kolíně se vydařila
Muzejní noc 2024 je za námi a věříme, že se návštěvníkům v muzeu líbilo. Hra pro děti "Muzejníkem snadno a rychle" seznamovala s jednotlivými muzejními profesemi. Letos byli na výběr archeolog, historik, historik umění, knihovník, průvodce a zoolog. V závěrečné anketě se pak malí soutěžící mohli vyjádřit, čím by chtěli být.
(4.6.2024)

Život hmyzí nám není cizí

více - Život hmyzí nám není cizí
Entomolog a kurátor našeho muzea Ing. Ivo Rus provází novou, vizuálně i obsahově velmi atraktivní expozicí Svět hmyzu. Komentovanou prohlídku dle požadavku pedagogů doplňuje přednáška.
(23.5.2024)

Pod praporem Special Forces

Srdečně zveme na přednášku do Památníku tří odbojů na Mašínově statku v Lošanech v sobotu 1. června od 14 hodin. Tématem přednášky Jaroslava Čvančary bude služba bratrů Mašínových v ozbrojených službách USA.
(13.5.2024)


Reg­ionální muzeum v Kolíně | Karlovo náměstí 8, 280 02 Kolín I
příspěvková organizace Středočeského kraje 
logo_100
Nastavení cookies | Zpracování osobních údajů
­