Muzeum KolínMuzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimKostely kolínskaTvrz Hradenín
  • Letní tábory
  • Jak se žilo za císaře pána
  • Dotkni se písmene
  • Pod husitskou korouhví
  • Slované v temných staletích

skanzen Kouřim

PŘIPRAVUJEME

Po práci legraci - zážitkový program pro žáky 2. a 3. tříd

Bližší informace: Mgr. Alžběta Hájková, e-mail: hajkova@muzeumkolin.cz

 


Co dělaly děti na vsi?

MŠ, 1. tř. ZŠ

Jaký byl každodenní život dětí na české vesnici? Kde spaly, jak se oblékaly, s čím pomáhaly a co celý den vůbec dělaly? Přijďte se dozvědět, jak se dříve dětem žilo a vyzkoušet si některé z jejich povinností i všedních radostí.

Vzdělávací program využívá autentické prostředí Muzea lidových staveb k podpoře zvídavosti a zájmu o učení a poznávání. Posiluje schopnost pojmenování obklopujícího prostředí a smysluplné vyjádření myšlenek. Program pracuje s metodami recepce, zážitku a tvůrčí činnosti. více...

1. května - 30. června 2018

Jak je rok dlouhý...

2. - 5. tř. ZŠ

Cyklus ročních období byl pro naše předky důležitější než pro nás. Ale proč tomu tak bylo? Přijďte zjistit, jak probíhal každodenní život na středočeské vesnici, dozvědět se o obživě a životě jejích obyvatel i důležitosti církevních svátků a objevit kouzlo podmalby na skle - tradiční a dnes již trochu zapomenuté výtvarné techniky.

Vzdělávací program nabízí čas strávený v autentickém prostředí Muzea lidových staveb, přináší zkušenost práce s dobovými prameny a reáliemi a podporuje tvořivost a zájem o tradiční řemesla pomocí méně známých metod lidové tvorby. více... 

1. května - 30. června 2018

Muzeum dětem

Motto: Dejme dětem do rukou nástroj kultury! :-)

Sledujte nás také na facebooku:

facebook_logo


aktuality

Muzejníček v akci

více - Muzejníček v akci
V sobotu 14. dubna pomáhali dva členové Klubu mladých muzejníků při realizaci zábavně-vzdělávacího programu pro rodiny s dětmi.
(17.4.2018)

Jak se žilo za císaře pána

více - Jak se žilo za císaře pána
V sobotu 14. dubna proběhlo v kolínském muzeu zábavně-vzdělávací odpoledne pro (pra)rodiče s dětmi. Návštěvníci zavítali do doby vlády císaře Fr. Josefa I. a nechali se okouzlit krásou 19. století.
(17.4.2018)

Hody, hody, doprovody, dejte vejce malovaný...

více - Hody, hody, doprovody, dejte vejce malovaný...
Kdo navštívil na Zelený čtvrtek 29. března kolínské muzeum, mohl si uplést pomlázku, namalovat vajíčko voskem, zkusit rostlinnou batiku, vyrobit si velikonočního beránka nebo svíčku z včelího vosku. Velikonoční program si přišlo užít 107 návštěvníků.
(3.4.2018)

Zelený čtvrtek - program pro (pra)rodiče s dětmi

více - Zelený čtvrtek - program pro (pra)rodiče s dětmi
Přijďte si prohlédnout velikonoční instalaci měšťanského domu, obarvit vajíčko, uplést pomlázku nebo si vyrobit velikonočního beránka. Těšíme se na vás na Zelený čtvrtek od 10 do 16 hodin v Červinkovském domě v Kolíně.
(26.3.2018)


Reg­ionální muzeum v Kolíně | Karlovo náměstí 8, 280 02 Kolín I
příspěvková organizace Středočeského kraje 
logo_100
­