Muzeum KolínMuzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimKostely kolínskaTvrz Hradenín
  • Prázdninové čtení
  • Dotkni se písmene
  • Pod husitskou korouhví

skanzen Kouřim

Co dělaly děti na vsi?

MŠ, 1. tř. ZŠ

Jaký byl každodenní život dětí na české vesnici? Kde spaly, jak se oblékaly, s čím pomáhaly a co celý den vůbec dělaly? Přijďte se dozvědět, jak se dříve dětem žilo a vyzkoušet si některé z jejich povinností i všedních radostí.

Vzdělávací program využívá autentické prostředí Muzea lidových staveb k podpoře zvídavosti a zájmu o učení a poznávání. Posiluje schopnost pojmenování obklopujícího prostředí a smysluplné vyjádření myšlenek. Program pracuje s metodami recepce, zážitku a tvůrčí činnosti. více...

1. května - 28. září 2018

Po práci legraci

2. - 3. tř. ZŠ

Do školy, nebo na pastvu? Na fotbal, do hudebky, zahrát si Na koně, Na vlka, vyhrát nějaké kuličky? Hračky z těsta, dřeva, kovu nebo plastu... Již od dětství dělíme svůj čas mezi povinnosti a zábavu. Jak se za posledních 150 let změnily podoby dětských každodenních činností?

Zážitkově vzdělávací program nabízí možnost seznámit se se školními i mimoškolními povinnostmi dětí v české vesnici na konci 19. století. Posadíme se do škamen, zjistíme, co se dělo na pastvě, a přiblížíme si vývoj podoby hraček. Když se na jejich výrobě zvládly děti podílet v minulosti, zkusíme to i my. více...

1. května - 28. září 2018

Jak je rok dlouhý...

4. - 5. tř. ZŠ

Cyklus ročních období byl pro naše předky důležitější než pro nás. Ale proč tomu tak bylo? Přijďte zjistit, jak probíhal každodenní život na středočeské vesnici, dozvědět se o obživě a životě jejích obyvatel i důležitosti církevních svátků a objevit kouzlo podmalby na skle - tradiční a dnes již trochu zapomenuté výtvarné techniky.

Vzdělávací program nabízí čas strávený v autentickém prostředí Muzea lidových staveb, přináší zkušenost práce s dobovými prameny a reáliemi a podporuje tvořivost a zájem o tradiční řemesla pomocí méně známých metod lidové tvorby. více... 

1. května - 28. září 2018

Muzeum dětem

Motto: Dejme dětem do rukou nástroj kultury! :-)

Sledujte nás také na facebooku:

facebook_logo


aktuality

Děti se vydaly Cestou necestou za dobrodružstvím

více - Děti se vydaly Cestou necestou za dobrodružstvím
V pondělí 13. srpna jsme v kolínském muzeu zahájili týdenní tábor pro děti I. stupně věnovaný fenoménu cestování, dobrodružství a objevování dalekých exotických krajů.
(13.8.2018)

"Staré české pohádky čteme nejraději..."

více -
...říkaly maminky a děti souhlasně přikyvovaly. A tak ve středu 8. srpna zazněly v kolínském muzeu pohádky O veliké řepě, O Palečkovi, Hrnečku vař, Jak se Cipísek narodil a další.
(8.8.2018)

Druhé prázdninové čtení - pohádky o zvířátkách

více - Druhé prázdninové čtení - pohádky o zvířátkách
Ani horké počasí neodradilo příznivce pohádkového čtení. V kolínském muzeu zazněly příběhy o zvířátkách z pera regionálních autorů v podání knihovnice Gabriely Jiroudkové.
(26.7.2018)

Kolínský deník přinesl informace o našem muzejním táboře

více - Kolínský deník přinesl informace o našem muzejním táboře
Ve středu 25. července zveřejnil Kolínský deník informace o muzejním táboře "Tenkrát za Franze Josefa". Zároveň oznámil i poslední dvě volná místa na druhý turnus nazvaný "Cestou necestou".
(26.7.2018)


Reg­ionální muzeum v Kolíně | Karlovo náměstí 8, 280 02 Kolín I
příspěvková organizace Středočeského kraje 
logo_100
­