Muzeum KolínMuzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínPamátník tří odbojů
  • Osudové křižovatky
  • Vánoce
  • Vánoce
  • Kdo byl svatý Václav?
  • Světlo a svítidla
  • Pod husitskou korouhví
  • Památník tří odbojů

památník Lošany

Mašínův statek - Památník tří odbojů

II. st. ZŠ, SŠ

Mít možnost žít svobodné životy je obrovským darem, ale i závazkem pro současné a budoucí generace.

Myšlenka Památníku tří odbojů reaguje na mimořádnou situaci, kdy celou moderní historii naší země lze číst prostřednictvím osudů jedné selské rodiny a jejích souputníků.

Na základě životních příběhů členů rodiny Mašínů v průběhu 20. století se studenti seznámí s trojicí klíčových období v boji za svobodu, nezávislost a demokracii v československých dějinách.

Lektorované programy využívají genia loci podněcujícímu ke vzdělávání a přemýšlení nad významy pojmů jako je identita, vlastenectví, národní hrdost, svoboda či smrt. Zároveň otevírají prostor k diskusím, vedou studenty k rozpoznávání příčin a důsledků v minulosti a ke schopnosti promýšlet jejich význam a uvědomovat si jejich pluralitu.

V rámci Památníku tří odbojů nabízíme základní vzdělávací program, který lze po domluvě s lektorem vhodně kombinovat a cílit na konkrétní témata dle požadavku pedagoga.

Více informací zde ...

2 3 4 5 6

Muzeum dětem

Motto: Dejme dětem do rukou nástroj kultury! :-)

Sledujte nás také na facebooku:

facebook_logo


aktuality

Procházky královským městem

Kolínské muzeum rozšířilo svou nabídku programů pro školy o komentované procházky historickým centrem města. Bližší informace naleznete pod záložkou "exkurze". Těšíme se na Vás!
(26.9.2023)

Přijímáme objednávky na vánoční programy pro dětské skupiny

více - Přijímáme objednávky na vánoční programy pro dětské skupiny
Lektorské oddělení vypsalo na adventní období vánoční programy v Regionálním muzeu v Kolíně a v Muzeu lidových staveb v Kouřimi. Více informací a kontakty pro objednávky zde.
(13.9.2023)

Řemeslo má zlaté dno

více - Řemeslo má zlaté dno
Zda se staré pořekadlo zakládá na pravdě si celý prázdninový týden ověřovaly děti příměstského tábora v Muzeu lidových staveb v Kouřimi. Kromě nových znalostí a rukodělných dovedností si odnesly především množství nevšedních zážitků. Většina z nich už se těší na další ročník. Tak zase za rok!
(29.8.2023)

Tak zase příště :-)

Poslední prázdniny v muzeu jsme si užili v komorní příjemné atmosféře ... a líbilo se jak malým, tak velkým. Těšíme se na Vás zase někdy ve školním roce!
(17.8.2023)


Reg­ionální muzeum v Kolíně | Karlovo náměstí 8, 280 02 Kolín I
příspěvková organizace Středočeského kraje 
logo_100
Nastavení cookies | Zpracování osobních údajů
­