• Dotkni se písmene
  • Slzy Kouřimi
  • Léta bídy a zmaru
  • Permanentní vstupenka

Kostel v našem městě: od začátku do konce

Program seznamuje s významnou kouřimskou památkou - kostelem sv. Štěpána, jeho minulostí i současností. V rámci programu projdou děti jednotlivými etapami lidského života od narození do smrti. Formou přizpůsobenou jejich věku a s plným respektem k vyznání všech žáků a náboženské neutralitě školy se děti seznámí s některými křesťanskými tradicemi, prostřednictvím zážitkových aktivit probádají prostor kostela a naleznou v něm stopy minulých generací. Zároveň jsou vedeni k zamyšlení nad hodnotami, které jsou obecně přijímány jako dobré a potřebné pro jedince i pro společnost.

• seznámení se s kostelem jako místem spojeným s životem minulých generací i současné společnosti
  • seznámení se s důležitou historickou památkou
  • porozumění vlastnímu kulturnímu zakotvení

Dílčí cíle:
žák

• objevuje minulost i současnost
  • pozoruje ranou gotiku
  • zkoumá prostor a zkouší, k čemu slouží
  • objevuje stopy lidí v životě kostela
  • přemýšlí nad hodnotami, které jsou v našem životě důležité

• Člověk a jeho svět
  • Člověk a společnost
  • Umění a kultura
  • Etická výchova

Cílová skupina: žáci 4. - 7. ročníků ZŠ

Celková doba realizace: program cca 90 (+ prohlídka zvonice)

Cena: 50,- Kč (pedagogický doprovod zdarma)

Program je určen pro předem objednané skupiny.

Kontakt pro objednávky:

"Kostel v našem městě" zpřístupněn školám

Chcete seznámit své žáky s kostelem jako významnou historickou a kulturní památkou a obáváte se odborného a pro děti nesrozumitelného výkladu? Školním skupinám nově nabízíme interaktivní programy v kostelech sv. Štěpána v Kouřimi a sv. Bartoloměje v Kolíně koncipované na principech zážitkové pedagogiky.
(13.9.2019)

Nové edukační programy pro školní skupiny

více - Nové edukační programy pro školní skupiny
Vážení pedagogové - chcete-li se svými dětmi navštívit vizuálně atraktivní výstavu "Nejen nepřátelé: Staří Řekové a jejich sousedé", můžete si nově vybrat ze dvou kreativních programů - Příběh héroa a Červenočerný svět - výpravné umění.
(10.9.2019)

Přijímáme objednávky na vánoční programy

více - Přijímáme objednávky na vánoční programy
Objednejte si vánoční program s tvořivou dílnou pro Vaši třídu co nejdříve, formulář s volnými termíny se nám každým rokem plní velmi rychle.
(22.8.2019)

Banda z Olympu se usídlila v kolínském muzeu

více - Banda z Olympu se usídlila v kolínském muzeu
Od 12. do 16. srpna probíhá v kolínském muzeu příměstský tábor "Já, Zeus a banda z Olympu" plný bájí a dobrodružných příběhů, dávných bohů, starověkých hrdinů a mýtických zvířat. Fotografie naleznete zde... :-)