• Čas adventní a vánoční
  • Web výstava
  • Sv. Václav
  • Dotkni se písmene
  • Na školní výlet do skanzenu

Kostel v našem městě: od začátku do konce

Program seznamuje s významnou kouřimskou památkou - kostelem sv. Štěpána, jeho minulostí i současností. V rámci programu projdou děti jednotlivými etapami lidského života od narození do smrti. Formou přizpůsobenou jejich věku a s plným respektem k vyznání všech žáků a náboženské neutralitě školy se děti seznámí s některými křesťanskými tradicemi, prostřednictvím zážitkových aktivit probádají prostor kostela a naleznou v něm stopy minulých generací. Zároveň jsou vedeni k zamyšlení nad hodnotami, které jsou obecně přijímány jako dobré a potřebné pro jedince i pro společnost.

• seznámení se s kostelem jako místem spojeným s životem minulých generací i současné společnosti
  • seznámení se s důležitou historickou památkou
  • porozumění vlastnímu kulturnímu zakotvení

Dílčí cíle:
žák

• objevuje minulost i současnost
  • pozoruje ranou gotiku
  • zkoumá prostor a zkouší, k čemu slouží
  • objevuje stopy lidí v životě kostela
  • přemýšlí nad hodnotami, které jsou v našem životě důležité

• Člověk a jeho svět
  • Člověk a společnost
  • Umění a kultura
  • Etická výchova

Cílová skupina: žáci 4. - 7. ročníků ZŠ

Celková doba realizace: program cca 90 (+ prohlídka zvonice)

Cena: 50,- Kč (pedagogický doprovod zdarma)

Program je určen pro předem objednané skupiny.

Kontakt pro objednávky:

Vánoce, Vánoce přicházejí

více - Vánoce, Vánoce přicházejí
Přijďte dětem ukázat, že Vánoce neznamenají jen vánoční shon a hromadu drahých dárků, ale především krásné a klidné setkání, lidové tradice a zvyky. Chystáme pro Vás vánoční instalace jak v kolínském muzeu, tak na skanzenu v Kouřimi, a těšíme se na vás!
(1.9.2021)

Muzejní tábor "Staré pověsti české"

více - Muzejní tábor
Hlavní aktivity letního tábora při Regionálním muzeu v Kolíně jsou herní a naučné programy zaměřené na poznávání bájných postav naší minulosti a příběhů, které jsou pevně zakotveny v naší kulturní historii. Fotografie zde...
(9.8.2021)

Řemeslné pohádkové léto na skanzenu

více - Řemeslné pohádkové léto na skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na program Řemeslného pohádkového léta, který se koná o prázdninových sobotách od 17. července do 14. srpna.
(20.7.2021)

Muzejní příměstský tábor desátý ročník

více - Muzejní příměstský tábor desátý ročník
Od pondělí 12. července probíhá v kolínském muzeu příměstský tábor "My, Marie Terezie". Program je postaven na principech zážitkové pedagogiky, děti se blíže seznámí s obdobím vlády významné císařovny. Fotografie naleznete zde.
(12.7.2021)