Muzeum KolínMuzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimKostely kolínskaTvrz Hradenín
  • Na frontě i v zázemí
  • Tváří v tvář
  • Konec starých časů
  • Kdo byl svatý Václav?
  • Dotkni se písmene

muzeum Kouřim

MŠ, ZŠ, SŠ

Edukační interaktivní program doprovází výstavu "Tváře z minulosti, Portrétní umění 19. a 20. století ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně", která představuje velmi atraktivní část sbírkového fondu kolínského muzea - a sice výtvarný portrét.

Cílem programu je nejen poukázat na portrét, co by fenomén výtvarný, ale i na současná témata, která mají žáci zažitá, jako je např. vizuální kultura (fotografie, reklama), neverbální komunikace, vyjádření emocí. Děti rozpohybují neživé obličeje, rozehrají rozhovory mezi mlčícími tvářemi, poslechnou si, co jim o sobě portrétovaní vyprávějí. Zároveň získají nové poznatky o portrétu - o zobrazení člověka v jeho jedinečnosti. V závěru programu si samy vytvoří originální dílo.  více...

10. září - 27. října 2018Muzeum dětem

Motto: Dejme dětem do rukou nástroj kultury! :-)

Sledujte nás také na facebooku:

facebook_logo


aktuality

Komentovaná prohlídka výstavy pro děti s interaktivními prvky

více - Komentovaná prohlídka výstavy pro děti s interaktivními prvky
V sobotu 6. října zveme děti 6. - 9. tříd na komentovanou prohlídku výstavy "Kolíňané za Velké války a vznik republiky" s interaktivními prvky.
(12.9.2018)

Konec starých časů

více - Konec starých časů
Zveme Vás do Podlipanského muzea v Českém Brodě na výstavu "Konec starých časů", která bude pro veřejnost přístupná ve dnech 14. září 2018 - 31. března 2019. Pro školní děti budou připraveny pracovní listy.
(6.9.2018)

Na frontě i v zázemí

více - Na frontě i v zázemí
Kolínské muzeum nabízí školním skupinám doprovodný program k aktuální výstavě "Kolíňané za Velké války a vznik Československa", který je určen pro děti základních a studenty středních škol.
(6.9.2018)

Tváří v tvář

více - Tváří v tvář
Kouřimské muzeum nabízí školním skupinám nový výtvarný zážitkový program, který doprovází výstavu "Tváře z minulosti, Portrétní umění 19. a 20. století ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně." Program poběží do konce října.
(5.9.2018)


Reg­ionální muzeum v Kolíně | Karlovo náměstí 8, 280 02 Kolín I
příspěvková organizace Středočeského kraje 
logo_100
­