• Čas adventní a vánoční
  • Web výstava
  • Sv. Václav
  • Dotkni se písmene
  • Na školní výlet do skanzenu

Stará škola - historie Kolína a jeho osobnosti

Výklad vhodným způsobem doplňuje výuku dějepisu - přináší základní informace o dějinách města Kolína a jeho slavných osobnostech. Regionální události zasazuje do historického kontextu s národními dějinami, zároveň přináší kritický pohled na historii, která se žáků nejvíce dotýká - historii místa, v němž žijí, místa jejich skutečných předků.

Témata: založení města Kolína, stěžejní události kolínských dějin, osobnosti s městem spjaté (Jakub Krčín z Jelčan, Josef Lynkeus Popper, Jean Gaspar Deburau, František Kmoch, Gustav Frištenský, Josef Sudek, Václav Morávek)

Místo: Bartolomějské návrší, Stará škola (pokladna - muzeum Brandlova 27)

Cílová skupina: ZŠ, SŠ (lze uzpůsobit dle věku žáků či požadavku pedagogů)

Počet dětí: jedna třída (max. 30 žáků)

Celková doba realizace: max. 60 minut

Cena: 30,- Kč

• I. stupeň: Člověk a jeho svět - Místo kde žijeme, Lidé a čas
  • II. stupeň, SŠ: Člověk a společnost, Dějepis - Křesťanství a středověka Evropa, dějiny regionu

Prohlídku je třeba objednat nejméně 3 dny dopředu.

Prohlídka začíná vždy v celou hodinu!

Pokladna muzea, Brandlova 27 (proti kostelu sv Bartoloměje): 321 723 922

Vánoce, Vánoce přicházejí

více - Vánoce, Vánoce přicházejí
Přijďte dětem ukázat, že Vánoce neznamenají jen vánoční shon a hromadu drahých dárků, ale především krásné a klidné setkání, lidové tradice a zvyky. Chystáme pro Vás vánoční instalace jak v kolínském muzeu, tak na skanzenu v Kouřimi, a těšíme se na vás!
(1.9.2021)

Muzejní tábor "Staré pověsti české"

více - Muzejní tábor
Hlavní aktivity letního tábora při Regionálním muzeu v Kolíně jsou herní a naučné programy zaměřené na poznávání bájných postav naší minulosti a příběhů, které jsou pevně zakotveny v naší kulturní historii. Fotografie zde...
(9.8.2021)

Řemeslné pohádkové léto na skanzenu

více - Řemeslné pohádkové léto na skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na program Řemeslného pohádkového léta, který se koná o prázdninových sobotách od 17. července do 14. srpna.
(20.7.2021)

Muzejní příměstský tábor desátý ročník

více - Muzejní příměstský tábor desátý ročník
Od pondělí 12. července probíhá v kolínském muzeu příměstský tábor "My, Marie Terezie". Program je postaven na principech zážitkové pedagogiky, děti se blíže seznámí s obdobím vlády významné císařovny. Fotografie naleznete zde.
(12.7.2021)