• Jarní tábor
  • Velikonoce
  • Památník tří odbojů
  • Návrat k přírodě

Proč a jak jsme se zdobili?

Děti se v programu seznámí s různými materiály, kterými se lidé zdobili a máme je dochované z archeologických nálezů, ale i těch, které se dochovat nemohly. Budou se zamýšlet, jestli jsou přírodního původu, nebo je vytvořil člověk.

Cílem programu je budovat respekt k různým kulturním projevům, svému okolí i přírodním zdrojům, které mnohdy neuváženě využíváme.

V závěru si budou děti moci své poznatky ověřit v dílničce pro tyto účely připravené.

Návaznost na RVP: Rozmanitost přírody

Cílová skupina: žáci I. stupně ZŠ

Časová dotace: 60 min.

Cena: 50 Kč (pedagogický doprovod zdarma

Místo konání: Dvořákovo muzeum, Brandlova 35 ... pokladna proti kostelu sv. Bartoloměje

Program je určen pro předem objednané skupiny.

Mgr. Zdeňka Šimůnková
e-mail: simunkova@muzeumkolin.cz,  mob.: 702 194 297

Barvy ročních období

více - Barvy ročních období
Srdečně Vás zveme na kreativní výtvarnou dílnu pro rodiny s dětmi (od pěti let), která proběhne v sobotu 28. ledna od 10 hodin. Přijďte společně strávit příjemné dopoledne plné poznávání a tvoření. Těšíme se na Vás!
(9.1.2023)

Výroba šperků - inspirace v dávných dobách

více - Výroba šperků - inspirace v dávných dobách
Vánoce se kvapem blíží a originální dárek, vlastnoručně vyrobený, jistě potěší. Přijďte si vyrobit šperky, inspirované dávnými vzory, pro sebe nebo pro své blízké.
(26.10.2022)

Vánoce, Vánoce přicházejí

více - Vánoce, Vánoce přicházejí
Přijďte dětem ukázat, že Vánoce neznamenají jen vánoční shon a hromadu drahých dárků, ale především krásné a klidné setkání, lidové tradice a zvyky. Chystáme pro Vás vánoční instalace jak v kolínském muzeu, tak na skanzenu v Kouřimi, a těšíme se na vás! Od 1. 9. přijímáme objednávky na vánoční programy pro školní skupiny.
(1.9.2022)

Rok na vsi

více - Rok na vsi
Jak vypadal život dětí na vesnici 19. století si v těchto dnech zažívají účastníci příměstského tábor v kouřimském skanzenu. Fotografie k nahlédnutí zde...