• Bacil jménem cyklistika
  • Vánoce na skanzenu
  • Kdo byl svatý Václav?
  • Permanentní vstupenka

Kostel v našem městě: gotiky chlouba

Program seznamuje žáky s významnou kolínskou památkou - kostelem sv. Bartoloměje, jeho minulostí i současností. Formou přizpůsobenou jejich věku, a s plným respektem k vyznání všech žáků a náboženské neutralitě školy, se děti seznámí s některými křesťanskými tradicemi, prostřednictvím zážitkových aktivit probádají prostor kostela a naleznou v něm stopy minulých generací. Zároveň jsou vedeni k zamyšlení nad hodnotami, které jsou obecně přijímány jako dobré a potřebné pro jedince a společnost.

• seznámení se s kostelem jako místem spojeným s životem minulých generací i současné společnosti
  • seznámení se s důležitou historickou památkou
  • porozumění vlastnímu kulturnímu zakotvení

Dílčí cíle:
žák

• objevuje minulost i současnost
  • pozoruje a porovnává ranou a vrcholnou gotiku
  • zkoumá prostor a zkouší, k čemu slouží
  • přemýšlí nad hodnotami, které jsou v našem životě důležité

• Člověk a jeho svět
  • Člověk a společnost
  • Umění a kultura
  • Etická výchova

Cílová skupina: žáci 4. - 9. tř. ZŠ, SŠ

Celková doba realizace: 75 - 90 minut

Cena: 50,- Kč

Program je určen pro předem objednané skupiny. Lze ho upravovat dle přání a požadavku pedagoga.

e-mail: bohackova@muzeumkolin.cz, mob.: 702 007 638

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Kolínská katedrála láká studenty

více - Kolínská katedrála láká studenty
Až do 22. listopadu si mohou pedagogové objednávat edukační interaktivní program seznamující s kostelem sv. Bartoloměje v Kolíně, s jeho historií a architekturou. V kostele je chladněji, ale program realizovat lze :-)
(14.10.2019)

"Potaženo sametem" - nabídka pro školy

V letošním roce si připomínáme 30. výročí sametové revoluce, jež představuje jednu z nejvýznamnějších událostí v našich novodobých dějinách. Kolínské muzeum se k těmto oslavám připojuje a nabízí školním skupinám malou panelovou výstavu, kterou doprovází edukační program.
(3.10.2019)

Čas hrdinů

více - Čas hrdinů
Dětem, které se nemohly zúčastnit našeho letního tábora, nabízíme jako kompenzaci dvě listopadová dopoledne plná bájí a dobrodružných příběhů, dávných bohů, starověkých hrdinů a mýtických zvířat.
(1.10.2019)

"Kostel v našem městě" zpřístupněn školám

Chcete seznámit své žáky s kostelem jako významnou historickou a kulturní památkou a obáváte se odborného a pro děti nesrozumitelného výkladu? Školním skupinám nově nabízíme interaktivní programy v kostelech sv. Štěpána v Kouřimi a sv. Bartoloměje v Kolíně koncipované na principech zážitkové pedagogiky.
(13.9.2019)