• Čtvrtky na skanzenu
  • Řemeslné pohádkové léto
  • Letní tábory
  • Permanentní vstupenka

Kostel v našem městě: gotiky chlouba

Program seznamuje žáky s významnou kolínskou památkou - kostelem sv. Bartoloměje, jeho minulostí i současností. Formou přizpůsobenou jejich věku, a s plným respektem k vyznání všech žáků a náboženské neutralitě školy, se děti seznámí s některými křesťanskými tradicemi, prostřednictvím zážitkových aktivit probádají prostor kostela a naleznou v něm stopy minulých generací. Zároveň jsou vedeni k zamyšlení nad hodnotami, které jsou obecně přijímány jako dobré a potřebné pro jedince a společnost.

• seznámení se s kostelem jako místem spojeným s životem minulých generací i současné společnosti
  • seznámení se s důležitou historickou památkou
  • porozumění vlastnímu kulturnímu zakotvení

Dílčí cíle:
žák

• objevuje minulost i současnost
  • pozoruje a porovnává ranou a vrcholnou gotiku
  • zkoumá prostor a zkouší, k čemu slouží
  • přemýšlí nad hodnotami, které jsou v našem životě důležité

• Člověk a jeho svět
  • Člověk a společnost
  • Umění a kultura
  • Etická výchova

Cílová skupina: žáci 4. - 9. tř. ZŠ, SŠ

Celková doba realizace: 75 - 90 minut

Cena: 50,- Kč

Program je určen pro předem objednané skupiny. Lze ho upravovat dle přání a požadavku pedagoga.

e-mail: bohackova@muzeumkolin.cz, mob.: 702 007 638

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Zážitkové prohlídky se líbily dětem i pedagogům

více - Zážitkové prohlídky se líbily dětem i pedagogům
V červnu proběhlo v kouřimském skanzenu několik zážitkových prohlídek pro školní skupiny. Každé třídě byla návštěva "ušita na míru", včetně aktivit i dílen. Vzhledem k pozitivním ohlasům budeme tento typ programů nabízet i na podzim.
(29.6.2020)

Výběrové řízení na pozici "Edukátor v kultuře" se zaměřením na galerijní pedagogiku

více - Výběrové řízení na pozici
Regionální muzeum v Kolíně, p. o., vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Edukátor v kultuře" se zaměřením na galerijní edukaci.
(23.6.2020)

Oba muzejní tábory se rychle plní

více - Oba muzejní tábory se rychle plní
Pokud chcete přihlásit svého potomka na náš letní příměstský tábor, pospěšte si, oba turnusy jsou téměř obsazené.
(19.6.2020)

Jmenuje se Alois, je to amonit a stal se mazlíčkem našeho muzea :-)

více - Jmenuje se Alois, je to amonit a stal se mazlíčkem našeho muzea :-)
Připlaval k nám v době druhohor a v kouřimském muzeu bude od 1. července vyprávět svůj neuvěřitelný příběh. Výstava se jmenuje "Tropické moře Kouřimska" a na své si tam přijdou i děti.
(16.6.2020)