• Včely
  • Letní tábory
  • Web výstava

Gotika a renesance na Kolínsku

Na základních školách se žáci seznamují s gotikou a renesancí ve světových a národních souvislostech. Naše muzeum nyní nabízí příležitost shlédnout památky těchto období dochované na Kolínsku.

Žáci se badatelskou formou seznámí s hlavními památkami a společně si formulují i regionální kontext tohoto období.

Cílová skupina:
žáci 4. - 9. tříd ZŠ a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií

Počet osob ve skupině: max. 28

Délka programu: 60 minut

Vstupné: 50 Kč

Místo konání: Červinkovský dům, Brandlova 27

Program je určen pro předem objednané skupiny.

V případě e-mailové objednávky uveďte prosím třídu, počet žáků, kontakt na mobilní telefon pedagogického doprovodu a několik preferovaných termínů.

Mgr. Zdeňka Šimůnková
e-mail: simunkova@muzeumkolin.cz,  mob.: 702 194 297

Víte, jak to bzučí v úle?

více - Víte, jak to bzučí v úle?
A víte kdo má v úle hlavní slovo, jak včely společně bydlí nebo kdy tančí? Že nevíte? Pak neváhejte navštívit nový edukační program v kouřimském muzeu. "Včelí" lektorka už se na vás těší :-)
(19.5.2022)

Edukační program seznamuje s památkami gotiky a renesance

více - Edukační program seznamuje s památkami gotiky a renesance
Program pro školní skupiny navazuje na výstavu středověkých a raně novověkých památek ze 13.–16. století. Přijďte seznámit děti s významnými uměleckými artefakty našeho regionu.
(19.5.2022)

Děti z Ukrajiny navštěvují naše muzeum pravidelně

Naše lektorské oddělení vytvořilo sérii programů pro děti z Ukrajiny. Seznamujeme je se s historií a památkami města, ve kterém nyní žijí. Zážitkové programy jsou přizpůsobeny věku i jazykovým schopnostem dětských návštěvníků.
(17.5.2022)

Děti z dětských domovů navštívily o víkendu kouřimský skanzen

více - Děti z dětských domovů navštívily o víkendu kouřimský skanzen
V sobotu 9. dubna patřil skanzen dětem z dětských domovů ze Zruče, Sázavy a Pyšel. Jejich návštěvu zprostředkoval Středočeský kraj a výslužku návštěvníkům přijela předat hejtmanka Petra Pecková.
(11.4.2022)