Muzeum KolínMuzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimKostely kolínskaTvrz Hradenín
 • Volání dálek
 • Chytání světla
 • Na školní výlet do skanzenu
 • Léto v muzeu
 • Permanentní vstupenka

muzeum Kolín

PŘIPRAVUJEME

  Doprovodný program k výstavě "Nejen nepřátelé: staří Řekové a jejich sousedé"

  Dvořákovo muzeum pravěku, Brandlova 35

  • 4. června 2019 - 31. března 2021
  • pro žáky II. stupně ZŠ a studenty SŠ   KRÁTKODOBÉ PROGRAMY

   Chytání svět(l)a

   žáci II. st. ZŠ, SŠ

   Co je to světlo? Z čeho se skládá a jak ho můžeme zachytit? Světlo je v našem životě velice důležité, ale máme čas se nad ním někdy zastavit a vychutnat si ho? A jak vůbec funguje?

   Světlo je v našem životě velice důležité, ale máme čas se nad ním  někdy zastavit a vychutnat si ho? A jak vůbec funguje? Na pozadí fotografické výstavy se Vám pokusíme odkrýt některé z tajů světla. Provedeme Vás od objevů Izáka Newtona až k barvám a jejich vnímání okem. Budeme se inspirovat výstavou a ponoříme se do krásy svět(l)a. Pomocí moderní technologie si zkusíme experimentovat s fotografií a dát průchod kreativitě, hravosti a trochu i dětské fascinaci. Mobily povoleny!
   Více o programu
   zde...

   13. března - 10. května
   (od 9. - 17. dubna nelze program objednat z důvodu realizace velikonočních programů na skanzenu)

   Volání dálek

   MŠ, ZŠ, SŠ

   "Největší vzdělání, kterého můžete dosáhnout, získáte díky cestování. Nic vás nenaučí víc, než když budete objevovat svět a sbírat zážitky."

   Aktuální výstava kolínského muzea "Volání dálek" prezentuje expedice a výzkumy spolku Zoogeos Bohemia. Za 25 let svého působení společnost uskutečnila 14 velkých expedic za poznáním přírody do nejrůznějších atraktivních destinací světa. Její členové v navštívených oblastech prováděli své výzkumy spojené s dokumentací přírody a obohatili sbírky svých domovských muzeí o zajímavý materiál.

   Výstava sestává z vizuálně atraktivních bannerů a trojrozměrných předmětů nejrůznějších přírodnin, výrobků domorodých obyvatel či exotických upomínkových předmětů. Tematicky ji doplňuje dioráma s velkými zvířaty, nahrávky písní domorodých hudebníků a zvuků přírody a nechybí ani  herní prvky pro děti - vzdělávací kvízy, skládačky, pexeso, omalovánky a další.  Více o doprovodném programu zde...

   20. března - 28. června
   (od 9. - 17. dubna nelze program objednat z důvodu realizace velikonočních programů na skanzenu)   STÁLÁ NABÍDKA PROGRAMŮ

   Tajemství muzea

   žáci I. a II. st. ZŠ

   Výukový program poutavým a zábavným způsobem seznamuje účastníky s pojmem „muzeum“. Děti získají základní informace o činnosti a fungování této instituce a naváží na své dosavadní znalosti tak, aby si uvědomily kulturně-historickou hodnotu sbírek. Zároveň si v praxi vyzkouší některé z muzejních profesí. více...

   Cesta do středověku

   žáci I. a II. st. ZŠ, SŠ

   Doprovodný program se vztahuje ke stálé expozici Královské město Kolín ve středověku, která dokumentuje nejstarší dějiny Kolína od jeho založení až po období husitských válek. Expozici oživuje model středověkého města, doplněný o interaktivní prvky. více...

    

   Kdo byl svatý Václav?

   4. a 5. tř. ZŠ

   Víte kdo byl svatý Václav? Jaký byl, jak žil a zemřel? Proč byl prohlášen za svatého? Seznamte se zábavnou a netradiční formou s nejvýznamnějším českým světcem, knížetem a patronem české země.

   Edukační program, který využívá alternativní didaktické metody, seznamuje s příběhem svatého Václava, rozvíjí kreativitu, podporuje tvořivé myšlení, dává žákům možnost popustit uzdu vlastní fantazii a vede je k originalitě.  více...

   Dotkni se písmene

   3. - 9. tř. ZŠ, SŠ

   Braillovo písmo                                                                        

   Zábavně vzdělávací progra, seznamuje děti se vznikem slepeckého písma, principy jeho použití, literaturou pro nevidomé a dalšími pomůckami ze světa zrakově postižených. Prostřednictvím tyflografických (hmatových, reliéfních) obrázků a dalších metodických pomůcek se malí posluchači seznámí s psaním a čtením Braillova písma. více...
   Muzeum dětem

   Motto: Dejme dětem do rukou nástroj kultury! :-)

   Sledujte nás také na facebooku:

   facebook_logo


   aktuality

   Velikonoce na skanzenu

   více - Velikonoce na skanzenu
   Na skanzenu v Kouřimi přivítaly děti mateřských a základních škol začátek jara a zároveň nahlédly do minulosti na dřívější tvář oslav velikonočních svátků, které byly pro naše předky nejdůležitejšími v roce. Edukačních programů se v sedmi dnech zúčastnilo 730 dětí.
   (18.4.2019)

   Ve Veigertovském domě je otevřena dětská herna

   více - Ve Veigertovském domě je otevřena dětská herna
   Vezměte děti do muzea na prohlídku vzácných druhů brouků, motýlů, savců, semen cizokrajných stromů, výrobků domorodých obyvatel ad. Kromě poznávání si děti mohou své znalosti ověřit a vyzkoušet v množství herních úkolů a výtvarných aktivit. Naše muzejní herna je Vám k dispozici!
   (2.4.2019)

   "Volání dálek" přilákalo několik desítek návštěvníků

   více -
   Ani krásné jarní počasí nezabránilo v sobotu 29. března několika desítkám návštěvníků zavítat do Veigertovského domu kolínského muzea a užít si hravé odpoledne plné poznávání a zábavy. Fotografie z akce v prokliku.
   (2.4.2019)

   Za zážitky do muzea ... hravé odpoledne pro rodiny s dětmi

   více - Za zážitky do muzea ... hravé odpoledne pro rodiny s dětmi
   Přijďte v sobotu 30. března do kolínského muzea - prohlédnete si výstavu plnou zvířat a zvířátek, uslyšíte zajímavé vyprávění přírodovědce a cestovatele, budete si hrát a poznávat, dozvíte se o práci ochránců přírody ze stanice Huslík a některá živá zvířátka si i pohladíte.
   (21.3.2019)


   Reg­ionální muzeum v Kolíně | Karlovo náměstí 8, 280 02 Kolín I
   příspěvková organizace Středočeského kraje 
   logo_100
   ­