Muzeum KolínMuzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimKostely kolínskaTvrz Hradenín
  • Muzejní noc
  • Volání dálek
  • Na školní výlet do skanzenu
  • Léto v muzeu
  • Permanentní vstupenka

Aktuálně

Fotografie z Jarního tábora | (6. 3. 2019)

Od 4. do 8. března probíhá v kolínském muzeu Jarní příměstský tábor. Zastřešujícím tématem jednotlivých dnů je CESTOVÁNÍ.

Putování vesmírem s Malým Princem
Prvním dnem provedl děti vesmírný cestovatel, který oslovil celé generace dětí - Malý Princ. S ním a jeho nerozlučným přítelem Lišákem putovaly děti vesmírem, povídaly si o hvězdách a souhvězdí a navštívily Planetu polykače a Planetu času. Seznámily se nejen s knížkou, ale také s animovanou pohádkou. V tvořivé dílničce si vyrobily bedýnku s beránkem. Kromě haptických aktivit a výtvarné činnosti si vyzkoušely i pantomimu.
Foto zde...

Letem světem s Bolkem a Lolkem
Druhý táborový den se děti vydaly do cizokrajných zemí s Bolkem a Lolkem. Zopakovaly si, jaké máme na Zemi kontinenty, navštívily rovníkovou Afriku, Polynésii a Egypt, ve výtvarné dílně si vyrobily domorodou masku a namalovaly egyptského "vešebta". Kromě povídání o cestách a cestovatelích také soutěžily v poznávání zvířat a turistických památek.
Foto zde...

Na vandr s kocourkem Mikešem
Ve středu vyrazili malí táborníci na vandr s kocourem Mikešem. Sbalili si raneček a vydali se po stopách pohádkového hrdiny. Navštívili cirkus, hráli si a soutěžili, ve výtvarné dílně si vyrobili boty kocoura Mikeše a také se naučili, jak se domů posílají pozdravy z cest. Celý den děti čerpaly nejen z knížky O Mikešovi, ale také z animovaných pohádek.
Foto zde...

Za Ferdou Mravencem a jeho kamarády
Táborový čtvrtek byl přírodovědný, plný broučků a hmyzu. Děti se seznámily s Knížkou Ferdy Mravence, společně si četly, povídaly a také pouštěly pohádku. V dílničce si namalovaly Ferdu, vyrobily Berušku a z kamínků vytvořily další broučky. Čekala je soutěž, puzzle, pexeso, skládačky a další hry. Po svačině navštívil děti přírodovědec muzea Ivo Rus, který si s nimi povídal o Ferdových kamarádech, a tak se táborníci dozvěděli mnoho zajímavého ze světa hmyzu.
Foto zde...

Na návštěvě v Chaloupce na vršku
Posledním dnem děti provedla Andulka s Honzíkem žijící v Chaloupce na vršku, jejichž příběhy je naplněn jeden z nejoblíbenějších loutkových večerníčků současné doby, ale také stránky dvou knih. Muzejní táborníci se tak dozvěděli, jak se dříve dětem žilo na českém venkově - co si oblékaly, s čím doma pomáhaly, jaké hry hrály a jak to chodilo ve škole. Došlo nejen na čtení a povídání, ale hlavně si děti spoustu věcí vyzkoušely... třeba vyrobit vlastní máslo či tvaroh, nebo si namalovat dřevěnou hračku.
Foto zde...


Muzeum dětem

Motto: Dejme dětem do rukou nástroj kultury! :-)

Sledujte nás také na facebooku:

facebook_logo
Reg­ionální muzeum v Kolíně | Karlovo náměstí 8, 280 02 Kolín I
příspěvková organizace Středočeského kraje 
logo_100
­