• Jarní prázdniny
  • Padrtová
  • Velikonoce
  • Web výstava

Svatováclavská dílna | (23. 9. 2014)

Víte, kdo byl svatý Václav? Jaký byl, jak žil a zemřel? Proč byl prohlášen za svatého? Seznamte se s nejvýznamnějším českým světcem a knížetem, poznejte dobu, ve které žil.

Státním svátkem 28. září si připomínáme smrt významného světce a patrona českých zemí svatého Václava. Tento den slavíme jako Den české státnosti.

Regionální muzeum v Kolíně připravilo pro své návštěvníky na sváteční den interaktivní program pro rodiny s dětmi plný povídání a tvůrčích aktivit. Zájemce o dávnou historii čeká vyprávění o životě a smrti sv. Václava, o svatováclavské zbroji (včetně nových zjištění z průzkumů 2009 - 2014), ukázka replik dobových artefaktů, oděvu a promítání krátkého absolventského filmu Smrt svatého Václava. Malí návštěvníci pak mohou dát prostor svým výtvarným schopnostem ve svatováclavské dílně.