• Jarní prázdniny
  • Velikonoce
  • Web výstava

SOUTĚŽ | (13. 5. 2013)

Regionální muzeum v Kolíně při příležitosti vystavení souboru českých korunovačních klenotů vypisuje malou literární soutěž:

Král s korunou, koruna bez krále
úvaha na téma, co koruna znamenala pro krále a co znamená v dnešní době pro nás

Soutěž je určená pro děti prvního a druhého stupně základních škol nebo osmiletých gymnázií.
I. kat.: 9–12 let, II. kat. 13–16 let. Jeden účastník smí zaslat nejvýš jednu práci, rozsah nesmí překročit dvě normostrany. Soutěžní příspěvky jsou přijímány na adrese bohackova@muzeumkolin.cz. U každého příspěvku je nutno uvést celé jméno autora/autorky, věk, adresu a kontaktní telefonní číslo. Zaslané práce bude hodnotit tříčlenná porota.

Uzávěrka zasílání příspěvků je 21. června 2013

Výsledky soutěže budou slavnostně vyhlášeny v Muzeu lidových staveb v Kouřimi v sobotu 29. června 2013 při příležitosti zahájení Řemeslného pohádkového léta, pořádaného v rámci projektu Celé Česko čte dětem. První tři výherci budou odměněni věcnými cenami.