Muzeum KolínMuzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínPamátník tří odbojů
  • Vánoce v měšťanském domě
  • Obraz ženy ve výtvarném umění
  • Dům plný příběhů
  • Dotkni se písmene
  • Památník tří odbojů

Exkurze

Procházka historickým centrem města Kolína

II. st. ZŠ, SŠ

Královské město Kolín má zajímavou historii, ve které se odrážejí a v lokálních poměrech rezonují události  národních dějin. Rozmanitost kolínského historického dědictví vedla k myšlence představit město na základě několika prohlídkových tras. Procházka s odborným průvodcem poskytne dostatek kvalitních informací a nadchne k poznávání krás a neobyčejně bohatého historického odkazu našich předků.

Procházky jsou určeny skupinám dětí základních a středních škol. V souvislosti s věkem a znalostí žáků či studentů jsou vhodně doplněny interaktivními prvky a jednoduchými herními úkoly. Více ...

Historické centrum města Kolína

Dotek historie: procházka Bartolomějským areálem

ZŠ, SŠ

Objevte poklad v srdci Kolína. Významný stavitel Petr Parléř obohatil město o jedno z nejoriginálnějších děl gotické architektury lucemburského období. Není to ale jen chrám sv. Bartoloměje, který stojí za pozornost.

Komentovaná procházka unikátním uceleným zákoutím v centru města seznámí s řadou historicky významných prvků jak v prostoru bývalého městského hřbitova, tak u městských hradeb. Kromě představení jednotlivých památek a prohlídky dochované části fortifikačního systému je součástí programu i návštěva nově otevřené barokní kostnice. Více ...

Bartolomějské návrší, městské opěvnění a kostnice

Muzeum dětem

Motto: Dejme dětem do rukou nástroj kultury! :-)

Sledujte nás také na facebooku:

facebook_logo


aktuality

Vánoční setkání

více - Vánoční setkání
Srdečně zveme 28. prosince na prohlídku Vánocemi provoněného měšťanského domu, tematické dílničky a povídání o vánočních zvycích přelomu 19. a 20. století.
(28.11.2023)

Příjemný a oboustranně podnětný podvečer s učiteli dějepisu

Ze setkání nad tématy, které může učitelům a jejich žákům nabídnout Regionální muzeum v Kolíně.
(24.11.2023)

Učitelský den

více - Učitelský den
Srdečně zveme pedagogy na Učitelský den do Veigertovského domu na Karlově náměstí v Kolíně, v pondělí 20. listopadu od 16 hod.
(7.11.2023)

Nový výtvarný program pro školní děti

více - Nový výtvarný program pro školní děti
Doprovodný program k nově otevřené výstavě "Obraz ženy ve výtvarném umění" je na světě! Přijďte si prohlédnout ženy umělkyně, hrdinky mýtů a pohádek, světice či hospodyňky a dělnice. Seznamte se s životním údobím ženy a s její rolí ve společnosti. Přijďte se učit, povídat si a tvořit.
(31.10.2023)


Reg­ionální muzeum v Kolíně | Karlovo náměstí 8, 280 02 Kolín I
příspěvková organizace Středočeského kraje 
logo_100
Nastavení cookies | Zpracování osobních údajů
­